background-image
background-image-placeholder

Edycja letnia: koncert wśród kwiatów w zabytkowej sali muzeum


Spotkanie ze Skrzypkiem na Dachu


24 Sierpień, Wrocław

Zapraszamy na magiczne spotkanie ze "Skrzypkiem na dachu" we Wrocławiu! W nastrojowej barokowej sali muzealnej, wśród świec i kwiatów. Muzycy związani z Operą Wrocławską zaprezentują niezapomniane utwory z dobrze znanego musicalu, jak również bogactwo muzyki klezmerskiej, żydowskiej i bałkańskiej. Usłyszysz tradycyjne pieśni żydowskie, które przeniosą Cię w magiczny świat muzyki i kultury. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia!

DATA
24.08.2024

START
18:15


CZAS TRWANIA
około 60 minut

LOKALIZACJA
Przenieś się w czasy barokowej wykwintności odwiedzając naszą lokalizację: Oratorium Marianum - Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław

Link do Google Maps z lokalizacją poniżej

MIEJSCE
Po przybyciu wskażemy Ci miejsce korespondujące z zakupioną przez Ciebie strefą. Miejsca siedzące przydzielane są według kolejności przybycia. Bardzo prosimy o przybycie na wydarzenie 30 minut przed rozpoczęciem koncertu w celu wskazania miejsca i odpowiedniej strefy.


Ze względu na fakt, że Oratorium jest salą muzealną nie mamy możliwości zasłonięcia okien, dlatego w pomieszczeniu w godzinach koncertu będzie jasno. Piękną i niepowtarzalną atmosferę stworzą dla Państwa setki letnich kwiatów, delikatne światło świec oraz piękna i nastrojowa muzyka.

KTO ZAGRA
Muzycy związani z Operą Wrocławską

Trio Versatile w składzie:

Adam Czermak – skrzypce

Paweł Karaś – klarnet

Ashot Drnayan-Babrouski – fortepian

PROGRAM

Skrzypek na dachu

My Yiddische Momme
Hava Nagila
Doyna and Skotschma
Kolomishka

Sholem alekhem

Klezmer Dance – Let’s be happy

Klezmer Dance


Repertuar może ulec drobnym modyfikacjom.

SCENA I BILETY

Plan sektorów poniżej

<div></div>

Scena

Sektor VIP (rząd 1-3)
Sektor A (rząd 4-6)
Sektor B (rząd 7-10)
Sektor C (rząd 11-14)
Sektor D (rząd 15-16)
Sektor E (rząd 17- 19)

SCENA ORATORIUM_1080_x_1080_px_1600_x_1200_px
SCENA ORATORIUM_1080_x_1080_px_1600_x_1200_px

O miejscu


Oratorium Marianum to barokowa perła wśród wrocławskich wnętrz, która stanowi część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, jednocześnie będąc częścią Muzeum Uniwersytetu. Dzięki znakomitej akustyce oratorium stało się jedną z głównych sal muzycznych Wrocławia. W XIX wieku koncertowali w niej Johannes Brahms, Ferenc Liszt, Niccolò Paganini, Anton Rubinstein, Klara Schumann i Henryk Wieniawski. Sala posiada piękne dekoracje malarskie, bogate dekoracje sztukatorskie, marmury i złocenia. Ważne znaczenie uzyskały także elementy architektoniczne: zdwojone pilastry o niskich kapitelach, dźwigające masywne belkowanie, oraz wolutowe wsporniki ujmujące spływy sklepienia. Mają one istotny wpływ na wrażenie dynamiki i wertykalizmu, charakteryzujące całość sali.

Jak dojechać


Oratorium Marianum - Uniwersytet Wrocławski

plac Uniwersytecki 1,

50-137 Wrocław

Oratorium Marianum
Oratorium Marianum
uniwerek aula_lepoldina_Easy_Resize_com
uniwerek aula_lepoldina_Easy_Resize_com